Prohlídka města s nádechem Vánoc

Termín: Pá 13.12.2019 od 15:00 do 17:00 hod.

Cena: 30 Kč / osoba

Akce se koná pouze za účasti minimálního počtu 10 osob.

Místo konání: sejdeme se před Návštěvnickým centrem, Masarykovo nám. 45/29

Trasa: radniční věž – Masarykovo náměstí – Farní chrám Nanebevzetí Panny Marie – Návštěvnické centrum

Popis:

Vychutnejte si kouzelnou atmosféru adventně vyzdobeného Nového Jičína a nechte se provést historií města, vánočních zvyků a tradic. V pátek 13. prosince budete mít jedinečnou možnost zúčastnit se speciální adventní prohlídky. Průvodce vás seznámí nejen s historií města, ale dozvíte se také zajímavosti z období adventu a slavení Vánoc.

Prohlídku začneme nejprve výhledem na město z radniční věže, kde vás naše zkušená průvodkyně seznámí s okolím a poté se pozvolným krokem projdeme po „dřevěném městečku“ s více než padesáti prodejními stánky. Společně si během naší prohlídky vychutnáme teplý čaj v jednom z prodejních stánků, který v chladném zimním období nejen zahřeje ale jistě i zpříjemní naši vycházku.

Kostelní uličkou se pak vydáme ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie. A jelikož už se bude pomalu stmívat, obdrží od nás každý účastník zdarma reflexní pásek, to abyste byli hezky vidět a neztratili se nám. Vánočně vyzdobený kostel s betlémem vám ještě více přiblíží kouzlo Vánoc a oživí nejen historický výklad.

Na závěr prohlídky na vás čeká pečení perníčků s mistrem pekařem Ladislavem Hezkým, který vlastní tradiční recepturu na pečení Štramberských uší. My vám garantujeme, že tak výborné vánoční perníčky jste ještě neochutnali.

Adventní prohlídka města bude zakončena v 17 hodin a poté se již můžete věnovat vlastnímu programu. Stánkový prodej bude ukončen nejdříve v 18 hodin a ve stejnou dobu zazpívá na náměstí valašská rocková skupina Heaven. Stánky s občerstvením však budou otevřeny až do 22 hodin, takže můžete se svými přáteli postát a pobavit se u šálku svařeného vína či punče s klidnou kulisou vánoční atmosféry Masarykova náměstí.

Tip na oběd / večeři:

Hotel Praha – Lidická 128/6, 741 01 Nový Jičín, rezervace na tel.: 734 567 697

Radegastovna Tiskárna – Lidická 132/8, 741 01 Nový Jičín, rezervace na tel.: 739 547 111